top of page
  • bahacimustafaoglu

AMATÖR FUTBOLCULAR NASIL PROFESYONEL OLUR?

Amatör bir futbolcu, 15 yaşını doldurmuş olması kaydıyla, TFF talimat hükümlerine uygun olarak profesyonel futbolcu statüsünü kazanabilir.

 

18 yaşın altındaki amatör futbolcular profesyonel futbolcu olabilmeleri için tescilli oldukları kulübün yazılı muvafakatini almaları zorunludur.

 

Kulüpler, en az 6 ay süre ile kendisinde tescilli olan amatör futbolcuları ile tescil dönemleriyle sınırlı olmaksızın profesyonel sözleşme imzalayabilirler. Ancak profesyonellikten amatörlüğe dönüş yapan futbolcular bu haktan yararlanamazlar.

                              

Birinci transfer ve tescil döneminde bir kulüp adına tescili yapılan amatör futbolcuların ikinci transfer ve tescil döneminde profesyonelliğe geçmeleri için futbolcunun yaşına Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı 6 bakılmaksızın, mevcut amatör tescil işleminden kulübü ile karşılıklı olarak vazgeçmeleri zorunludur.


28/02/2024

Av. Bayram Ali Hacımustafaoğlu

1 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

FUTBOLDA STORTİF CEZALAR

-Profesyonel futbolcu sözleşmelerinin koruma dönemleri içerisinde futbolcu tarafından haklı bir sebebe dayanmadan ya da kulüp tarafından haklı bir sebeple feshedilmesi halinde, tazminat ödeme yükümlül

FUTBOLCU SÖZLEŞMELERİNDE KULÜBÜN FESİH HAKKI

Aşağıdaki haller sözleşmenin feshi için haklı neden teşkil eder. Bu durumda kulüp sözleşmeyi fesih edebilir ve futbolcu sözleşmeden kaynaklanan haklarını talep edemez. a) Futbolcunun futbol faaliyeti

Comments


bottom of page